Απόδραση της ΑΕΚ από το Περιστέρι με φωνές από τον Ατρόμητο (VIDEO)

207
Theon

Η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα πρόκρισης που δεν άξιζε στα ημιτελικά του Κυπέλλου, κερδίζοντας 1-0 μέσα στο Περιστέρι τον Ατρόμητο.

Η ομάδα του Περιστερίου φωνάζει για το γκολ, καθώς προήλθε από εκτέλεση πέναλτι μετά από παράβαση εκτός περιοχής!

Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις και μεγάλο ενδιαφέρον, αλλά στο δεύτερο το σκηνικό άλλαξε.

Στο 55′ προέκυψε 20λεπτη διακοπή καθώς έσβησαν τα φώτα πάνω από την κερκίδα των επισήμων και ο Σιδηρόπουλος έκρινε ότι δεν μπορεί να συνεχιστεί ο αγώνας. Ο αγώνας ξεκίνησε ξανά στο 75′ και στο 83′ ο Σιδηρόπουλος υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Αλμπάνη από τον Καρασαλίδη, η οποία όμως ήταν εκτός περιοχής! Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα, ο Σιδηρόπουλος δεν άλλαξε απόφαση και ο Πόνσε πέτυχε το 0-1 στο 86′ (ενώ είχε προκύψει και μεγάλη ένταση στους πάγκους κυρίως μεταξύ Κάναντι και Δημητριάδη).

Στο 88′ η ΑΕΚ έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Πόνσε αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα χωρίς όμως να αλλάξει κάτι στα 25 λεπτά καθυστερήσεις που δόθηκαν (λόγω της διακοπής).