Ποδαρικό χωρίς νίκη για την ΑΕΚ στο 2019! Της πήρε την «μπουκιά μέσα από το στόμα» ο Κισσαμικός (VIDEO)

329

Ούτε η ΑΕΚ  από τους «μεγάλους»  κατάφερε να κερδίσει στο πρώτο ματς του 2019.

Η Ενωση είχε αγκαλιά τη νίκη με γκολ του Πόνσε στο 37′, αλλά ο Κισσαμικός ισοφάρισε στο 93′ και πήρε ισοπαλία 1-1 στα Χανιά, για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η Πρωταθλήτρια Ελλάδος είχε ένα καλό διάστημα, στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Όταν και πίεσε για να φτάσει στο γκολ και το πέτυχε στο 37’, όταν σε μια αντεπίθεση ο Κλωναρίδης άνοιξε την μπάλα στον Πόνσε και ο Αργεντινός με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ωστόσο από εκείνο το σημείο και μετά, μέχρι και ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ έδειχνε να μην έχει καθόλου ρυθμό. Δεν βοήθησε ούτε η είσοδος του Λιβάγια στο γήπεδο, καθώς ο Κροάτης δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει φάσεις. Είναι χαρακτηριστικό άλλωστε, πως η Ένωση δεν έκανε ούτε φάση στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντιθέτως ο Κισσαμικός, το πάλεψε μέχρι τέλους, την έψαξε την ισοφάριση και την βρήκε στο 93’. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Άλεφ αντί να διώξει έκανε… ασίστ στον Ρίσκι και εκείνος από κοντά σκόραρε. Και η πραγματικότητα είναι πως αυτό το 1-1, είναι με βάση την εικόνα του ματς και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.